Liverpool kërkon yllin e Real Madrid

 

Liverpool është i interesuar për transferimin e Marco Asensios nga Real Madrid.

Spanjolli ka shkëlqyer në “Santiago Bernabeu”, por gjithashtu ka pasur probleme më lëndime vitet e fundit dhe mund të largohet nga klubi për një çmim të volitshëm.

Sipas Don Balon, 60 milionë euro kushton kartoni i sulmuesit dhe tifozët e Liverpoolit do ndiheshin të lumtur nëse Klopp e përforcon sulmin.

Back to top button