Loriana Kuka eliminohet nga Grand Slami i Bakus

(Lajm i përditësuar)


Loriana Kuka është eliminuar nga Grand Slami i xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Xhudistja kosovare u eliminua në ndeshjen e parë të repesazhit nga ukrainasja, Yelyzaveta Lytvynenko.

Fillimisht, Kuka shënoi dy fitore të njëpasnjëshme, për t’u ndalur më pas në çerekfinale.

Kësisoj, Kosova e mbyll garimin me një medalje të argjendtë të Nora Gjakovës në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Norën e hendikepoi lëndimi, i cili ia pamundësoi asaj paraqitjen në finale.

Në këtë Grand Slam u paraqitën edhe Laura Fazliu dhe Dardan Cena, por që nuk arritën të futeshin në zonën e medaljeve.


Loriana Kuka mundet në çerekfinale, vazhdon në repesazh

Loriana Kuka është ndalur në fazën çerekfinale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Xhudistja kosovare u mund në çerekfinale nga gjermania, Anna Monta Olek në kategorinë deri në 78 kilogramë.

Paraprakisht, Kuka kishte shënuar dy fitore radhazi.

Megjithatë, Loriana ka ende shanse të fitojë medaljen e bronztë në këtë garë.


Loriana Kuka kalon në çerekfinale të Grand Slam Baku

Loriana Kuka po vazhdon me paraqitje të mira në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Xhudistja kosovar ka kaluar me sukses në çerekfinale në kategorinë deri në 78 kilogramë.

Kuka në raundin e dytë e mundi xhudisten nga Guinea, Marie Branser.

Në çerekfinale, Loriana do të përballet me gjermanen, Anna Monta Olek.

Back to top button