Macron dhe Scholz letër Vuçiqit (Video)

“Jini të gatshëm të merrni vendime të vështira për dialog”
Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz i dërguan një letër të përbashkët presidentit serb Aleksandar Vuçiq. Në letër, kreut të shtetit serb i bëhet thirrje të tregojë “vendosmërinë dhe gatishmërinë maksimale” për të marrë vendime të vështira, “të cilat çojnë në përparim në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën kujdesin e BE-së”. Kështu beri të ditur zyra për media e shtypit e Presidentit të Serbisë./21Media

|m1\-w|m3ga|m5

Back to top button