Makina shpërtheu në mes të rrugës në Tiranë, dyshohet për atentat

 

Një makinë ka shpërthyer në ecje e sipër pasditen e së martës pranë “Vasil Shantos” në kryeqytet.

Dyshohet se bëhet fjalë për atentat me lëndë plasëse të telekomanduar. Nuk dihet nëse kanë mbetur të lënduar si pasojë e këtij shpërthimi.

Dyshohet se tritoli është vendosur në pjesën e përparme të automjetit, i cili është shkatërruar tashmë.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes./vizionplus

Back to top button