Manchester City prezanton ofertën e parë konkrete për Harry Kane

 
Kampioni i Anglisë, Manchester City e ka paraqitur ofertën e parë konkrete në drejtim të Tottenhamit për sulmuesin Harry Kane.
Sipas gazetarit të njohur Fabrizio Romano, City ka ofruar 100 miliuonë funte për sulmuesin anglez por gjithashtu duke e lënë të hapur mundësinë që në marrëveshje të përfshihet edhe ndonjë lojtar tjetër i Cityt.
Raheem Sterling, Aymeric Lpaoirte dhe Gabriel Jesus janë emrat që mund të diskutohen si të mundshme për t’u bërë pjesë e këtij operacioni.
Tottenhami vazhdon të mos i pranojë ofertat e Cityt dhe kështu pritet të veprojë edhe me këtë të fundit pasi presidenti Daneil Levy dëshiron ta mbajë atë edhe më tutje në skuadër.

Back to top button