Manchester United ka gati ofertën për Kolo Muani

Manchester United po përgatit një ofertë prej 60 milionë euro për sulmuesin e Eintracht Frankfurt, Randal Kolo Muani, por mund të përballet me konkurrencën nga Bayern Munich.
Me United të dëshpëruar për një sulmues të ri për të forcuar opsionet e tyre të pakta sulmuese pas largimit të Cristiano Ronaldos, L’Equipe raporton se Djajtë e Kuq janë duke përgatitur një ofertë prej 60 milionë euro për Randal Kolo Muani të Eintracht, i cili luajti për Francën në Kupën e Botës 2022.
Raporti pretendon se United nuk është i vetëm në interesin e tyre, megjithatë, dhe përballet me konkurrencën nga Bayern Munich për nënshkrimin e tij.
Kolo Muani besohet se dëshiron të qëndrojë në Frankfurt për momentin.
Bayern ka zhvilluar bisedime me përfaqësuesit e tij dhe do të kërkonte të linte Kolo Muanin të qëndrojë në Eintracht për pjesën tjetër të sezonit, por ende nuk ka paraqitur një ofertë siç thuhet se United po përgatitet ta bëjë.
24-vjeçari ka shënuar pesë gola dhe tetë asistime deri më tani këtë sezon./21Media

Back to top button