Mancini: Do ta kemi shumë vështirë të fitojmë ndaj Zvicrës

1 min read

 

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini pret një ndeshje shumë të vështirë kundër Zvicrës dhe konfirmoi se Marco Verratti është kthyer në stërvitje me skuadrën e “Azzurrëve”.

Mancini nuk pritet të bëjë ndonjë ndryshim në ekipin që e mundi Turqinë 3-0 në ndeshjen hapëse të Euro 2020 të premten.

“Ndeshja kundër Zvicrës do të jetë një lojë e vështirë, ata janë një ekip i shkëlqyeshëm me shumë lojtarë që dinë të luajnë. Trajneri i tyre është me përvojë, ne presim një ndeshje shumë të vështirë.”, tha ai në një konferencë për shtyp.

Domenico Berardi dhe Marco Verratti u stërvitën me grupin dje, por mbrojtësi Florenzi pati stërvitje të personalizuara.

“I vetmi dyshim, mendoj se është midis Toloi dhe Di Lorenzo. Njëri është për më shumë presion, tjetri do të na garantonte një mbulim më të madh.”, tha Mancini.

Italia është duke pritur kthimin e Verrattit, pasi mesfushori i Paris Saint-Germain pësoi një dëmtim drejt fundit të fushatës së Ligue 1.

“Verratti ka trajnuar me grupin për tre deri në katër ditë. Le të shohim, kanë mbetur edhe dy seanca trajnimi dhe ka ende kohë për të kuptuar disa gjëra.”, tha në fund ai.