Matoshi tregon arsyet e aderimit në AAK

Matoshi nga sot pjesë e AAK-së

Sot Halil Matoshi ka aderuar në Aleancën Ardhmerinë e Kosovës. Sa i përket kësaj Halil Matoshi ka thënë se arsyeja pse është pjesë e këtij subjekti politik është besimi që ka në liderin e kësaj partie Ramush Haradinajn dhe stafin e tij. Ai ka sthaur se janë vetëm dy njerëz në politikë të cilëve u ka besuar Presidentit Ibrahim Rugova dhe Ramush Haradinaj.

“Prandaj këta dy njerëz mu më kanë bërë me u ndi i sigurt para tyre. Nëse nuk kemi siguri me kanë po ecim më tutje po ashtu rezultatet janë dobëta. Prandaj na prift e mbara bashkë për Kosovë vërtetë të lirë vërtetë demokratike vërtetë të mirëqenë ku shqiptarët dhe gjithë të tjerët janë të lumtur. Ne po duam që tua kthejmë besimin qytetarëve të Kosovës në Lidership në stabilishimnet edhe në institucionet demokratike të Kosovës , ka thënë Matoshi në një konferencë për media./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button