Mbërrijnë 150 afganë të tjerë në Shqipëri

Ministria e Jashtme në Shqipëri ka bërë me dije se mëngjesin e sotëm kanë mbërritur 150 qytetarët afganë në Aeroportin e Rinasit.
Bëhet me dije se avioni i ardhur nga Abu Dabi është ulur në pistë rreth orës 5 të mëngjesit.
103 persona janë akomoduar në Qytetin Studenti dhe 47 të tjerë në struktura hotelerie në Durrës.
Në total janë 607 qytetarë afganë të ardhur në Shqipëri 4 ditët e fundit./oranews

Back to top button