Në Kosovë aktualisht janë 4 mijë e 20 raste aktive me koronavirus. Sot janë regjistruar 172 raste të reja duke e çuar në total numrin e rasteve në 10 mijë e 419 nga 41 mijë e 152 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 341 raste të vdekjes.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 114 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 6 mijë e 58 raste, kurse numri i rasteve aktive është 4 mijë e 20”, njofton IKSHPK./21Media