Me Covid-19 del për kafe

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Një person me Covid-19 nuk iu përmbajt masës së vetizolimit, kështu duke dalë në një lokal për ta shijuar një kafe me miq.

Por, reagimi i Policisë ishte i menjëhershëm.

Mbrëmë rreth orës 20:25 në rrugën “Knjaz Millosh në Mitrovicë, gjatë kontrollit të lokaleve lidhur me zbatimin e urdhrit operativ gatishmëria dhe reagimi për Covid 19 patrulla policore ka hasur të dyshuarin (mashkull kosovar), i cili ka shkelur masën e vetizolimit.

Policia po e heton rastin enë lidhje me “përhapjen e sëmundjeve infektive”./21Media