Meghan dhe Princi Harry dukeshin nervozë, thotë taksisti

Një shofer taksie në qytetin e New Yorkut, i cili voziti Dukën dhe Dukeshën e Sussex-it për rreth 10 minuta të martën mbrëma, ndërsa ata u përpoqën të largonin fotografët, ka thënë se çifti ishte dukshëm nervoz gjatë udhëtimit të shkurtër.

Sukhcharn Singh, i cili quhet Sonny, i tha BBC-së se i mori ata në një zonë të policisë lokale në Midtown Manhattan.

Zëdhënësi i Harry dhe Meghan ka thënë në një deklaratë se çifti duroi një “ndjekje të pamëshirshme” që zgjati për më shumë se dy orë.

Por Singh, i cili ishte dëshmitar i një pjese të dramës, nuk e karakterizoi lëvizjen e tij si një ndjekje të rrezikshme nga paparacët.

I veshur me një këmishë blu të kaltër dhe duke folur me gazetarët jashtë shtëpisë së familjes së tij në Queens, Singh përshkroi lëvizjen që bënte titull.

“Isha në Rrugën 67 dhe më pas roja më përshëndeti. Gjëja tjetër që e dini, Princi Harry dhe gruaja e tij po hipnin në kabinën time,” tha ai.

“Ne u bllokuam nga një kamion plehrash dhe papritmas erdhën paparacët dhe filluan të bënin foto”. Harry dhe Meghan ishin gati të ndanin destinacionin e tyre, kur roja i sigurisë bëri thirrjen për t’u kthyer në rajonin e policisë.

“Ata dukeshin nervozë, mendoj se po ndiqeshin gjatë gjithë ditës apo diçka tjetër,” tha zoti Singh. “Ata ishin mjaft nervozë, por roja i sigurisë, ai ishte në të.”

Në një deklaratë, zëdhënësi i Harry dhe Meghan tha se ata kishin përjetuar një “ndjekje pothuajse katastrofike me makinë” të martën. Policia e Nju Jorkut konfirmoi një incident dhe tha se shumë fotografë “e bënë transportin e tyre sfidues”.

Çifti ishte në Nju Jork për të marrë pjesë në një ceremoni çmimesh – Ms Foundation Women of Vision Awards – së bashku me nënën e Meghan, Doria Ragland./21Media

Back to top button