Messi shënon në ndeshjen e shtatë radhazi me Argjentinën

Momentalisht po zhvillohet ndeshja miqësore mes Argjentinës dhe Australisë, ku pjesën e parë argjentinasit e kanë mbyllur në epërsi minimale.

Argjentina po avancon 1:0 në stadiumin “Workers” të Beijingut në miqësoren kundër Australisë, ku golin e vetëm deri tani e ka shënuar superylli Lionel Messi.

Për Messin, kjo ishte ndeshja e shtatë me radhë që ai gjeni golin me fanellën e Argjentinës. Në moshën 35 vjeçare dhe ai po kalon në momentet më të mira me kombëtaren e tij.

Back to top button