Milani humb një tjetër yll para sfidës kthyese me Interin

Ismael Bennacer do të ketë nevojë për një operacion për të shëruar lëndimin në gju që pësoi në humbjen e Milanit në Ligën e Kampionëve ndaj Interit .

Mesfushori 25-vjeçar algjerian, i cili është një figurë kyçe në skuadrën e Stefano Piolit, u detyrua të largohej nga fusha pas vetëm 18 minutash në Derbin evropian “Madonnina”.

Tifozët u shqetësuan menjëherë dhe kjo frikë u rrit vetëm pasi raportet vunë re se Bennacer u largua nga “Giuseppe Meazza” me paterica.

Siç raportohet nga “Calciomercato” dhe “TMË”, testet mjekësore të kryera sot konfirmuan se Bennacer pësoi një dëmtim post-traumatik të kërcit në kondilin anësor femoral të gjurit të tij të djathtë, një dëmtim që do të kërkojë ndërhyrje artroskopike.

25-vjeçari tani pritet të mungojë për disa muaj dhe me siguri do të mungojë në fund të këtij sezoni. Operacioni mund të kryhet të shtunën.

Back to top button