Milani merr vetëm një pikë ndaj Cagliarit

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Milani nuk ka arritur më shumë se një barazim në ballafaqimin me Cagliarin të zhvilluar të dielën në “San Siro”.

Skuadra e Piolit mori vetëm një pikë nga kjo ndeshje duke barazuar pa gola dhe kështu e ka lënë fatin e saj që të vendoset në javën e fundit sa i përket asaj nëse do të kualifikohet në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Sfida e fundit e “Rossoenerëve” do të jetë direkte pasi ndeshet me Atalantën e vendit të dytë dhe e cila ka vetëm dy pikë më shumë se skuadra e Piolit.

Përveç Atalantës dhe Milanit, në luftë për një vend në Ligën e Kampionëve janë edhe Napoli dhe Juventusi.