Përkujtohet holokausti

Përkujtohet holokausti

Ministri Mbrojtjes në detyrë, Rrustem Berisha, sot, në kuadër të delegacionit qeveritar të kryesuar nga kryeministri i Kosovës në detyrë, Ramush Haradinaj, mori pjesë në përkujtimin e Ditës Ndërkombëtare të Holokaustit.

Me këtë rast në oborrin e  Kryeministrisë në Prishtinë, në shenjë përkujtimi të holokaustit, ku gjetën vdekjen miliona hebrenj, vendosën lule dhe bënë homazhe te Obelisku i ngritur në nderim të viktimave të holokaustit./21Media