Ministri gjerman viziton Kosovën

Sigmar Gabriel sot do të vizitojë Kosovën

Ministri Federal i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, sot do të zhvillojë vizitë zyrtarë në Kosovë.

Gjatë qëndrimit në Prishtinë, Ministri Gabriel do të takojë ministrin e Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhajn, si dhe kryeministrin e Kosovës Isa Mustafën, me të cilin do të ketë konferencë për media.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button