Mot i vranët e me shi

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me riga të dobëta shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), në mëngjes do të ketë kushte për mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë mesatare dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button