Moti në bregdetin shqiptar

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e diel moti në Shqipëri parashikohet i kthjellët me vranësira mesatare në veri dhe verilindje.

Era do të fryjë me drejtim verilindje dhe veriperëndim 1-8m/sek. Valëzimi i forcës në det parashikohet të jetë 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër 22/37 diell re
Kukës 18/33 diell re
Lezhë 20/37 diell re
Dibër 17/32 diell re
Durrës 23/36 diell
Tiranë 22/35 diell
Elbasan 22/38 diell
Berat 17/36 diell
Vlorë 20/34 diell
Korçë 15/31 diell re
Gjirokastër 16/37 diell
Sarandë 19/34 diell.