Moti në Maqedoni

Mot i vranët dhe me shi

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira. Pasdite në disa vende do të ketë reshje shiu dhe do të fryejë erë e lehtë.

Temperaturat ditore do të lëvizin nga 9 deri 21 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm ndërsa temperaturat mund të shkojnë deri në 20 gradë Celsius.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button