Moti në Maqedoni

Mot i frskët dhe me shi

Moti sot në Maqedoni do të jetë më i freskët, në disa vende  do të ketë reshje të shiut, të cilat me intensitet më të lartë do të jenë në jug të vendit, ndërkaq në vendet më të larta do të ketë reshje të dëborës.

Në mëngjesin e sotëm në Mavrovë, është matur niveli i dëborës prej dy centimetra.

Në Shkup moti do të jetë i freskët dhe i vranët  me reshje të kohë pas kohëshme të shiut, temperatura do të sillet prej 6 gradë deri më 15 gradë Celsius.

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button