Moti në Shqipëri

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Temperaturat në rritje

Moti do të vijojë të jetë i qëndrueshëm edhe gjatë ditës së sotme ku deri në pasdite do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat malore.

Nata do të sjellë vranësira në të gjithë territorin e Shqipërisë.

Do të ketë rrijte të temperaturave në mëngjes dhe mesditë ku do të luhaten nga 1 gradë Celsius në 18 gradë Celsius.

Era do të fryjë e lehtë në det me shpejtësi prej 28 km/h nga drejtimi veri-veriperëndimor duke krijuar një dallgëzim prej 2 ballësh.