Një fundjavë me mot të kthjellët

Një fundjavë me mot të kthjellët

Vlerat e larta barike do të kushtëzojnë alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta gjatë orëve të para të ditës. Pasditja dhe mbrëmja do të sjellin shtim të vranësirave në zonat malore, por pjesa tjetër e ditës mbetet me kthjellime.

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në në të dyja vlerat ditore duke u luhatur nga -2 gradë mëngjesi në zonat malore, në 16 gradë Celsius mesdita në bregdet.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.