Moti në Shqipëri

Mot i kthjellët

Moti për ditën e sotme parashikohet kryesisht i kthjellët, me vranësira të pakta kalimtare.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Shqiptar parashikohen ngrica të forta në rrugë për shkak të temperaturave të ulëta, kryesisht në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim 3-10m/sek, por herë pas herë e vrullshme dhe me rrahje në brigjet detare deri në 18m/sek.

Temperaturat maksimale dhe minimale në qytetet kryesore të vendit do të jenë:

Shkodër -1/ 11 diell

Kukës -7/ 2 diell

Lezhë -2/ 9 diell

Dibër -10/1 diell

Durrës -3/ 11 diell

Tiranë 0/ 14 diell

Elbasan -1/ 9 diell pak re

Berat -5/14 diell

Vlorë 2/ 14 diell

Korçë -8/0 diell pak re

Gjirokastër -2/12 diell pak re

Sarandë 2/ 14 diell.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button