Moti: Pasdite i kthjelltë

1 min read

Sot, pas një mëngjesi të vranët dhe në disa vende me reshje të dobëta shiu ose bore, do të mbajë mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare, jugore dhe jugperëndimore. 

Temperatura më e ulët do të jetë nga minus 2 deri në 0, kurse më e larta n
deri në 5 gradë Celsius.

Për shkak të kushteve biometeorologjike, ku
është i nevojshëm kujdesi tek njerëzit me presion labil të gjakut dhe ata me probleme të shëndetit mendor. Përgjumja dhe ndryshimet e humorit janë të mundshme si pasojë e reagimeve meteorologjike./21Media