Moti: Pasdite – shi me stuhi!

Sot pritet një ndryshim i motit! Sinoptikanët paralajmërojnë me një alarm portokalli të motit pasi në 3 orë do të bie shi ne sasi deri në 20 litra/m2. Nga perëndimi i rajonit vranësira do të mbërrijnë në veri te vendit paradite, ndërsa pasdite në jug.
Erë e dobët dhe mesatare, veriore dhe veriperëndimore. Temperatura më e ulët nga 9 deri në 16 gradë,kurse ajo më e larta ditore deri në 26 gradë./21Media

Back to top button