Sot mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me diell dhe shumë i ngrohtë, kurse temperatura maksimale ditës deri në 19 gradë.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga minus katër deri në katër gradë.

Do të fryjë erë e dobët dhe e moderuar në jugperëndim dhe perëndim./21Media