Moti sot

Për të hënën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë.

Era do të fryjë nga kuadrati i perëndimit dhe jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme në regjionin e Gjakovës, me shpejtësi prej 20-49 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 4 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 19 gradë Celsius./21Media

Back to top button