Moti sot, diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do ketë mot me diell dhe vranësira pritet të mbajë sot në Kosovë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius. Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehte deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit./21Media 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button