Moti sot i vranët e me intervale me diell

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje. Në shumë zona parashihet të ketë edhe intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, grafiku në fushat termike mbetet i pandryshuar dhe konstant.

Temperaturat minimale pritet të sillen mes 3 dhe 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 12 dhe 15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe mesatarisht e fortë..

Back to top button