Moti sot: Me vranësira e shira lokale

Në Kosovë sot pas mjegullës së mëngjesit dhe pjesërisht me vranësira, do të mbretërojë mot më i ngrohtë dhe në shumicën e zonave i thatë, me reshje të kohëpaskohshme të shiut.
Do të fryjë erë e dobët me drejtime të ndryshme, e cila në mbrëmje dhe gjatë natës do të kthehet nga juglindja.
Temperatura më e ulët do të jetë nga 12 deri në 16, më e larta nga 23 deri në 26 gradë.
Kushtet e motit do të jenë të favorshme për shumicën e personave të sëmurë kronikë dhe të ndjeshëm,por këshillohet kujdes për pacientët me sëmundje të zemrës, veçanërisht ata me anginë pectoris./21Media

Back to top button