Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot përpos rrezeve të diellit parashihet të ketë edhe reshje lokale shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s.