Moti:Java tjetër me të reshura

Nesër mot i qetë e me diell

Do të mbajë mot me diell dhe i qetë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i perëndimit dhe jugperëndimit.

Java e ardhshme do të jetë e ndryshueshme dhe me periudha me reshje, thuhet në raportin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës./21Media

Back to top button