MPB: Situata e sigurisë e qetë pas alarmit për sulme terroriste

“Situata e sigurisë nuk ishte aq e brishtë sa për t’u torturuar qytetarët”

Pas paralajmërimeve të fundit për kërcënimeve terroriste, situata e sigurisë në vend, sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme, është e qetë dhe nuk ka arsye për shqetësim për ndonjë sulm të mundshëm terrorist.

Por, njohës të sigurisë thonë se siguria në vend nuk ishte aq e brishtë sa për siç thonë torturuar qytetarët në prag të festave. Kritikojnë institucionet se nuk u koordinuan dhe dikush alarmoi për situatën e dikush tjetër e zbuste atë./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button