Cristal Palace e mposhti Chelsean

Cristal Palace e mposhti Chelsean

Sot në kuadër të Preimierligës angleze, në “Stamford Bridge” Chelsea u mposhtë nga skuadra e Crystal Palace.

Bardhë e kaltërtit humbën sfidën nga Crystal Palace me rezultat 1-2. Fillimisht ihste skuadra e Chelseas që shënoi gol përmes Cesc Fabregasit në minutën e 5-të, derisa pak minuta më vonë për 1-1 shënoi, Wilfried Zaha në minutën e 9-të.

Ndërsa, golin e vendimtar dhe të fitores për Crystal Palace e shënoi, Christian Benteke në minutën e 11-të të ndeshjes, me të cilin rezultat edhe korrën fitore./21Media