Nafta me lirë se dje, benzina më shtrenjtë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka caktuar çmimet për shitjen e derivateve, për 24 orët e ardhshme.
Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.83 euro për litër, derisa të premten çmimi ishte 1.84 euro.
Ndërsa çmimi i benzinës të shtunën është më i lartë se një ditë më parë. Dje çmimi maksimal i lejuar i benzinës ishte 1.75 euro, kurse sot është 1.76 euro. Çmimi i gazit mbetet i njëjtë, 0.78 euro./21Media

Back to top button