Në Tiranë, Kurti foli për formimin e qeverisë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Ai tha se i ka votat për ta formuar qeverinë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka vazhduar vizitën në Tiranë. Ne një konference për media ai tha se Qeverinë e re të Kosovës planifikon ta formojë duke marrë rreth vetes deputetë të komuniteteve joserbe, duke përjashtuar kështu një koalicion të mundshëm me partitë shqiptare dhe me Listën Serbe./21Media