Ngjarjet e ditës 6 gusht 2021

1 min read

Mbahet mbledhja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në të cilën do të diskutohet procesi i monitorimit të Ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:00).

Nënshkruhet Memorandumi me Ambasadën e Norvegjisë “Mbështetje për Kuvendin e Republikës së Kosovës, kryetarin e Kuvendit dhe kabinetin e tij, komisionet dhe grupet parlamentare, nën kornizën ‘Fuqizimi i paqes dhe shtetndërtimit dhe avancimi i agjendës evropiane për Kosovën’. (Kabineti i kryetarit të Kuvendit, ora 10:40) .

Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Kosovës. ( Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

Mbahet seanca e re plenare e Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 12:00)

Mbahet konferencë për medie lidhur me koncertin e Ramë Lahajt. (Hotel “Opera” në Prishtinë, ora 14:30).