OPINIONE: Takimi Kurti-Vuçiq edhe dy javë!

Rrustemi: Takimi ka të bëjë për marrëveshjen finale.-Beqaj: Në takim nuk do të ketë zgjidhje për reciprocitet.-Lekaj: Qeveria duhet të shkojë në takim me korniza të qarta për reciprocitetin
Takim i radhës mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të mbahet më 18 të këtij muaji në Bruksel. Pushteti dhe opozita kanë vlerësime të ndryshme për këtë takim të paralajmëruar nga kryediplomati evropian, Josep Borell. Gjatë ditës, ambasadorët e QUINTI-it kanë zhvilluar takime me kryeministrin Kurti. (Përgatiti: Burim ZARIQI
Kamera: Lulzim FANA)
. /21Media

Back to top button