Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

“Dita e shtunë parashihet me mot të vranët dhe intervale me diell. Temperaturat minimale parashihen të jenë të ngjashme por maksimalet për 1-2 gradë më të larta”, thuhet në njoftim.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4 m/s./21Media