Parashikimi i motit

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende –vende me riga të dobëta shiu.
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet -2 dhe 1 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 6 dhe 9 gradë Celsius.
Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare./21Media

Back to top button