Parashikimi i motit

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

Parashihet të jetë dita më e nxehtë gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-10gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit e lehtë deri mesatare.

Back to top button