Temperaturat minimale deri në -6 gradë

Temperaturat minimale deri në -6 gradë

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.

Situata anticiklonike që do të mbretërojë mbi vendin tonë dhe elementet tjera meteorologjike që do të jenë prezent do të krijojnë kushte për ajër me cilësi jo të mirë.