Parashikimi i motit për ditën e parë të vjeshtës

1 min read

Ditën e parë të vjeshtës do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga lokale shiu, kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK).

Temperaturat nesër do të shënojnë rënie në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s./21Media