Nesër më ftohtë

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius

Nesër në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe fjolla të dobëta bore.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

“Shtypja atmosferike do të pësoj ulje, por duke i ruajtur vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1 deri 5 m/s”, ka njoftuar IHMK./21Media

Back to top button