Instituti Hidrometorologjik i Kosovës informoi se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të shtunën parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

Sipas parashikimeve, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.”, informoi IHMK./21Media