Instituti Hidrometorologjik i Kosovës sonte informoi se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas parashikimeve, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare.”, bëri të ditur IHMK./21Media