Mot me vranësira

Mot me vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat në pjesën e dytë të ditës, vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu, më të theksuara do të jenë në perëndim dhe jugperëndim të vendit.

Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare./21Media