Parashikimi i motit për sot

 

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës moti do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës do të intensifikohen duke krijuar kushte që vende-vende të bie edhe shi

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius. Indeksi UV do të shënoj vlera mesatare. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit e lehtë deri mesatare.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button