Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell.
Sipas institutit, temperaturat do të shënojnë rritje të lehta, ku ato minimale pritet të sillen ndërmjet 0 dhe 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 13 dhe 16 gradë Celsius.
Parashihet të fryjë erë nga jugu dhe juglindja me shpejtësi 1-9m/s./21Media

Back to top button